Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Przez rok bez porażki u siebie
W sobotnie przedpołudnie rudzka Slavia pożegnała się ze swoimi kibicami, rozgrywając ostatni w tym roku mecz na własnym boisku. Rywalem lidera rozgrywek była ekipa rezerw rybnickiego ROW-u. Gospodarze odnieśli 14 kolejne zwycięstwo w tym sezonie, a dodatkowo zakończyli rok 2017 bez porażki u siebie. W tym czasie Slavia włączając wiosenne spotkania IV Ligi odniosła 13 zwycięstw, 4 razy remisując. Rudzianie zdobyli 58 bramek tracąc 12. Ostatni raz rudzka drużyna przegrała będąc w roli gospodarza 12 listopada 2016 toku z Sarmacją Będzin 0:2.

Dzisiejszy mecz od samego początku przebiegał pod dyktando piłkarzy Jarosława Zajdla. Na bramkę ROW-u sunął atak za atakiem. Bliski zdobycia bramki był starszy z braci Rejmanowskich, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Kilka minut później akcję rozpoczął Moritz, a zakończył ją Puschaus strzałem z kilkunastu metrów do pustej bramki. W 34 minucie jeden z obrońców gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i Tomasz Szpoton zamienił karnego na gola. Slavia nadal przeważała i stwarzała sytuację bramkowe. W 38 minucie lewą stroną pociągnął Moritz, zagrał do Marcina Rejmanowskiego i było 3:0. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik wykończył akcję Moritza i Strzempka podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu na 4:0.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od ataków Slavii. W 58 minucie Puschaus zamknął dośrodkowanie i pokonał z bliska bramkarza gości. Od tego momentu w grę gospodarzy wkradło się pewne rozluźnienie. Owszem Rudzianie nadal przeważali, jednak pozwalali też na więcej swojemu rywalowi, zwłaszcza pod własną bramką. Po jednym z błędów w 65 minucie Rybniczanie zdołali pokonać Strąka. Odpowiedź miejscowych była szybka, bo już 5 minut później Jacek Wujec trafił do bramki kontynuując swoją strzelecką serie zdobywając gola w czwartym kolejnym spotkaniu. Piłkarze ROW-u zdobyli się jeszcze na jedną akcję i 78 minucie Strąk z bliska został pokonany po raz drugi. Do końca tego pojedynku Slavia mogła pokusić się jeszcze o kolejne bramki, jednak zabrakło szczęścia. Trzeba zaznaczyć, że po niektórych akcjach gospodarzy ręce same składały się do oklasków.

Tak więc jak wspomnieliśmy na początku relacji, zespół z ulicy Sosinki zakończył rok 2017 bez porażki na własnym boisku. czy ktoś znajdzie receptę na Rudzian? O tym przekonamy się dopiero na wiosnę. Za tydzień zakończenie rozgrywek jesiennych, Slavia wyjeżdża na niewygodny teren zagrać z Włókniarzem Nędza.

Dzisiejsze spotkanie obserwował wybitny Polski trener Władysław Żmuda, który początek swojej kariery piłkarskiej związał z rudzkim klubem.

KS Slavia Ruda Ślaska – ROW II Rybnik 6:2 (4:0)

bramki: Puschaus 16′ i 58′, M. Rejmanowski 38′ i 45′, Szpoton 34′ i Wujec 70′

Dodane przez kier dnia 13.11.2017 00:190 Komentarzy
13 x 3
13 kolejka okazała się szczęśliwa dla piłkarzy rudzkiej Slavii, którzy w wyjazdowym pojedynku zmierzyli się z Rymerem Niedobczyce (Rybnik).

Przed meczem można było mieć jakieś obawy, ponieważ sobotni rywal pokonał tydzień temu Orła Mokre na jego terenie, co było sporą niespodzianką. Na Rudzian jednak w tej rundzie nie ma mocnych. Podopieczni Jarosława Zajdla osłabieni brakiem pauzującego za kartki Meta, od początku przejęli inicjatywę nie pozwalając gospodarzą na zbyt wiele. Slavia kontrolowała przebieg gry, jednak dopiero w 35 minucie do dalekiego podania Zmitrowicza ruszył Jacek Wujec (na zdjęciu w środku) i po chwili było 0:1. Miejscowi nie byli w stanie odpowiedzieć na ten cios, a dodatkowo tuż przed przerwą stracili drugiego gola. Marcin Rejmanowski uruchomił Kamila Moritza, ten popędził z piłką i zagrał wzdłuż bramki, gdzie już czekał kapitan gości Wujec, pewnie pokonując bramkarza.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Salvia przeważała, a Rymer właściwie tylko raz zagroził Strąkowi, który obronił uderzenie rywala, a dobitka wylądowała na bocznej siatce. Po stronie przyjezdnych z kolei bliski szczęścia był Moritz. Ostanie 10 minut to festiwal niewykorzystanych okazji Slavii. Bliscy zdobycia bramki był trzykrotnie Strzempek, a także Moritz, Maciaszczyk oraz Rejmanowski, który trafił w poprzeczkę.

Na szczęście zaliczka z pierwszej połowy wystarczyła i słabsza forma strzelecka nie miała żadnych konsekwencji.

Slavia wygrała 13 mecz z rzędu i powiększyła swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, którzy potracili punkty. Obecnie druga w tabeli Drama Zbrosławice traci do Rudzian 14 punktów.

Rymer Rybnik – Slavia Ruda Ślaska 0:2 (0:2)

bramki Jacek Wujec 35′ i 45′

Slavia: Strąk – Ostrowski, Zmitrowicz, Szpoton, Korzeniowski, Wujec, Jamrozy, SKorupa, T Rejmanowski, M Rejmanowski, Moritz

Na zmiany weszli: Puschaus, Strzempek, Badura i Maciaszczyk

Trener Jarosław Zajdel

Dodane przez kier dnia 05.11.2017 19:56
12 z rzędu
W sobotni deszczowy poranek rudzka Slavia odprawiła z kwitkiem kolejną przeszkodę na drodze w walce o powrót do IV ligi.

Tym razem ofiarą piłkarzy Jarosława Zajdla była drużyna Silesii Lubomia. Już przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że najwięcej problemów gospodarze mogą mieć z …..boiskiem. Murawa po ostatnich opadach deszczu utrudniała grę miejscowych. Goście bowiem cofnęli się w okolicę 16 metra od własnej bramki i liczyli na to, że uda się im osiągnąć bezbramkowy remis. Pomimo tego już pierwsza akcja Slavii powinna zakończyć się golem. Paweł Jamrozy otrzymał piłkę na 5 metrze, jednak nie trafił do pustej bramki. Taktyka gości okazywała się przez pierwsze dwa kwadranse skuteczna. Nie szło dołem, więc trzeba było spróbować górą. W 27 minucie do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Marcin Met i z bliska pokonał bramkarza gości. Rudzianie nadal atakowali i….. w 42 minucie nadziali się na kontrę, po której jeden z rywali upadł w polu karnym Strąka i sędzia wskazał na 11 metr. Pewnie wykorzystany rzut karny i było 1:1. Odpowiedź gospodarzy mogła być natychmiastowa, jednak zabrakło szczęścia pod bramką rywala min. Jackowi Wujcowi

Druga połowa to już dominacja miejscowych poparta zdobyczami bramkowymi. W 53 minucie Marcin Rejmanowski dośrodkował z wolnego, a Met po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Niespełna kwadrans później kolejne dośrodkowanie, tym razem Korzeniowskiego z narożnika boiska i Jacek Wujec, także głową trafia do bramki. Na tym nie koniec popisów strzeleckich Slavii. Dwie bliźniacze akcję miejscowych, po których Maciaszczyk w 73 minucie po podaniu Rejmanowskiego, a w 88 minucie Strzempek pokonują bramkarza Silesii i mecz kończy się wynikiem 5:1.

Jak widać Slavia nie zamierza zwalniać i nadal kompletuje zwycięstwa

Slavia Ruda Śląska – Silesia Lubomia 5:1 (1:1)

bramki Met 27′ i 53′, Wujec 66′, Maciaszczyk 73′ i Strzempek 88′

Dodane przez kier dnia 28.10.2017 13:57
Przyszłość Ciochowice - SLAVIA 0:3 (0:1)
skład:Strąk, T.Rejmanowski (75 Pushchaus), Szpoton, Ostrowski, Korzeniowski, M.Rejmanowski, Met, Skorupa(86 Badura), Wujec, Maciaszczyk( 65 Strzempek), Moritz(85 Jamrozy)
rezerwa: Kempny, Lach
bramki: 36min M.Rejmanowski, 80min Met, 85min karny Wujec

Dodane przez kier dnia 22.10.2017 13:27
Slavia Ruda Śląska 4-0 KS 94 Rachowice (2-0)
Skład: Kempny - Rejmanowski T, Szpoton, Ostrowski, Korzeniowski - Maciaszczyk, Met, Skorupa, Wujec, Rejmanowski M - Moritz

Zmiany: Strzempek, Jamrozy, Puschhaus

Bramki: Korzeniowski x2, Moritz x2

Dodane przez pajlot dnia 16.10.2017 15:250 Komentarzy
Slavia nie do zatrzymania!
Poniżej krótki opis spotkania oraz wyniki wszystkich grup Ligi Okręgowej.

Zapraszam do czytania.

Dodane przez pajlot dnia 16.10.2017 15:230 Komentarzy
9 Mecz 9 zwycięstwo
SLAVIA - Naprzód Rydułtowy 2:0(0:0)
skład: Kucharski, T.Rejmanowski, Szpoton, Ostrowski, Korzeniowski, Maciaszczyk(82 Pushchaus), Met, Wujec, M.Rejmanowski(88 Jamrozy), Skorupa(75 Strzempek), Moritz(85 Zmitrowicz)
rezerwa: Kempny, Lach, Noga
Bramki: 70 Skorupa, 85 M.Rejmanowski

Dodane przez kier dnia 07.10.2017 13:21
Wicelider- kontra Lider 0:3 (0:1)
Rudzka Slavia w sobotę jechała na spotkanie z wiceliderem „okręgówki”, Orłem Mokre z pewnymi obawami. Po pierwsze rywal znajduje się tuż za plecami podopiecznych Jarosława Zajdla, po drugie drużyna ta nie straciła jeszcze punktu na własnym boisku, no i po trzecie Slavia jechała do dzielnicy Mikołowa bez swojego asa Kamila Moritza, leczącego kontuzję odniesioną podczas ostatniego spotkania.

Przed tym pojedynkiem sztab szkoleniowy Rudzian uważał, że wynik remisowy będzie cenną zdobyczą, na tak trudnym terenie.

Rzeczywistość pokazała jednak klasę ekipy z Rudy 1. Goście od pierwszych minut grali bardzo uważnie w obronie czekając na odpowiedni moment, aby zaskoczyć rywala. Okazja nadarzyła się bardzo szybko bo już w 18 minucie spotkania. Jacek Wujec podał do Marcina Rejmanowskiego i było 1:0 dla przyjezdnych. Gospodarze chcieli od razu odrobić straty, jednak nie potrafili znaleźć recepty na pewnie grającą defensywę gości dowodzoną przez Tomasza Szpotona. Slavia nie cofnęła się do rozpaczliwej obrony, lecz kontrolowała przebieg gry z dala od bramki Strąka. W takim scenariuszu upłynęła pierwsza połowa meczu. Po wznowieniu gry miejscowi kibice liczyli na szybkie odrobienie strat przez swoich ulubieńców, jednak Slavia szybko udowodniła, że pozycja lidera jest nieprzypadkowa. Najpierw w 50 minucie Dawid Maciaszczyk pokonał Tomeczka, a 6 minut później jego wyczyn skopiował Szpoton. W tym momencie było po meczu. Gospodarze nie byli w stanie podnieść się po tych dwóch ciosach i ostatecznie w pojedynku na szczycie ligowej tabeli musieli uznać wyższość rudzkiego zespołu. Tak więc Slavia pokazała, że bez Kamila Moritza też potrafi strzelać dużo bramek, nawet z taką drużyną jak Orzeł Mokre.

Było to 8 zwycięstwo z rzędu Rudzian w tej rundzie i nawet najstarsi kibice i działacze nie pamiętają takie startu rozgrywek drużyny z ulicy Sosinki. Oczywiście Slavia zachowała fotel lidera mając obecnie 9 punktów przewagi nad swoim sobotnim rywalem.

Orzeł Mokre – Slavia Ruda Śląska 0:3 (0:1)

Bramki Rejmanowski 18′, Maciaszczyk 50′ i Szpoton 56′

Slavia: Strąk – Ostrowski, Szpoton, Met, Zmitrowicz, Skorupa, Wujec (kpt), Maciaszczyk, M. Rejmanowski, T. Rejmanowski, Korzeniowski

Na zmiany weszli: Jamrozy, Lach, Strzempek, Kucharski

Dodane przez kier dnia 04.10.2017 00:070 Komentarzy
Slavia na piątkę
Fatalne warunki pogodowe nie przeszkodziły Slavii w siódmym kolejnym zwycięstwie w II grupie „okręgówki”. Padający od kilku dni deszcz spowodował, że większość spotkań w naszym regionie zostało odwołanych. Losy meczu Slavi z Tęczą Wielowieś decydowały się do ostatniej chwili. Sędziowie jednak podjęli decyzję o rozegraniu spotkania.

W pierwszej minucie goście zaatakowali i było groźnie pod bramką Strąka, jednak nie przyniosło to ekspresowej zmiany wyniku. Slavia rozkręcała się powoli, a jak pokazały kolejne minuty bardzo skutecznie. W 10 minucie Met zagrał do Moritza i było 1:0. Był to sygnał dla przyjezdnych, że o punktach mogą tylko pomarzyć. Co prawda w związku z mokrą murawą w grze było wiele przypadku, lecz to gospodarze nadawali ton wydarzeniom. Minęło nie co ponad pół godziny czasu gry i ponownie Kamil Moritz pokonał bramkarza gości. Tym razem podawał kapitan zespołu Jacek Wujec. Tyle wydarzyło się przed przerwą na Sosinki. Po zmianie stron grała i strzelała nadal tylko jedna drużyna. W 60 minucie strzelec dwóch bramek zabawił się w asystenta i Maciaszczyk trafił po raz trzeci. Na tym nie koniec popisów strzeleckich Slavii. Kwadrans przed zakończeniem pojedynku Met wypatrzył wprowadzonego na boisko Strzempka i czwarty gol stał się faktem. Gospodarze jeszcze raz zaatakowali i w 85 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Jamrozy, piłkę głową trącił Moritz, a Tomasz Szpoton ustalił wynik spotkania na 5:0. Tak więc podopieczni Jarosława Zajdla pokazali kolejny raz swoją siłę i z dorobkiem 21 punktów pewnie prowadzą w tabeli

Już za tydzień pojedynek na szczycie tabeli Slavia zagra z wiceliderem Orłem Mokre

Slavia Ruda Śląska – Tęcza Wielowieś 5:0 (2:0)

bramki Moritz 10′ i 35′, Maciasczyk 60′, Strzempek 75′ i Szpoton 85′

Źródło: Tomasz Przybylski

Rudzkie męki w Raszczycach
Piłkarze Slavii Ruda Śląska w niedziele wybrali się do Raszczyc na spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli „okręgówki”. Ci, którzy przed meczem dopisywali liderowi 3 punkty, mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ Rudzianie wymęczyli zwycięstwo, zdobywając zwycięskiego gola w 89 minucie.

Już po przybyciu na obiekt wiadomo było, że łatwo nie będzie. Nierówne, zalane boisko było bez wątpienia atutem gospodarzy, którzy mogli ten pojedynek rozstrzygnąć na swoją korzyść. Bo w jednym przypadku Slavię uratował słupek, a ponadto miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego. Co z tego, że goście przeważali, jak fatalne boisko przeszkadzało w dokładnym rozegraniu piłki pod bramką Raszczyc. Zawodnicy Jarosława Zajdla próbowali, jednak dopiero w 89 minucie Met zagrał do Wujca, a ten celnie trafił i przedłużył serię zwycięstw swojej drużyny do 6.

Slavia jeszcze nie raz w rozgrywkach będzie musiała mierzyć się nie tylko z rywalem, ale również nierównym boiskiem, ale pozostali kandydaci do awansu także muszą sprostać temu zadaniu. Tak więc cieszą punkty, bo za kilka tygodni już nikt nie będzie pamiętał w jakich okolicznościach rudzki zespół zagarnął 3 punkty

Dodane przez kier dnia 21.09.2017 22:590 Komentarzy
Strona 1 z 102 1 2 3 4 > >>
sklepik
W Klubie są do nabycia proporczyki oraz znaczki z okazji jubileuszu 95-cio lecia

Info
Urząd Miasta Ruda Śląska na rok 2017 przekazał dotację w kwocie 145 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie seniorów, 61 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie dzieci, 75 000zł na utrzymanie bazy.