Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Remis z Myszkowem
Slavia Ruda Śląska grająca w IV Lidze Śląskiej zremisowała 3:3 z MKS Myszków. Kibice i sami zawodnicy bardzo liczyli na zwycięstwo swojej drużyny, które pozwoliło by wyprzedzić w tabeli zespół rywala.

Niestety pomimo bardzo dobrej drugiej połowie Rudzianie znów stracili dwa punkty w ostatniej minucie spotkania.

Mecz rozpoczął się idealnie dla miejscowych. W 4 minucie dośrodkował Maciejewski, a Kamil Moritz z bliska wpakował piłkę do bramki rywala. Wszyscy liczyli, że Slavia pójdzie za ciosem, jednak to przyjezdni z każdą minutą co raz bardziej przeważali. Były momenty w pierwszej połowie, że gospodarze nie potrafili wyprowadzić piłki poza własną połowę. W 38 minucie poprzeczka uratowała gospodarzy od utraty bramki, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Tomasz Rybak pięknym uderzeniem pokonał Tomasza Strąka.

Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnych ataków MKS, jednak po kilku minutach Rudzianie opanowali sytuację na boisku i sami zaczęli śmielej atakować. W 51 minucie Dawid Maciaszczyk wbiegł w pole karne gości, jednak został zablokowany. 6 minut później było już 2:1. Uderzenie Kamila Moritza obronił bramkarz, lecz wobec dobitki Kamila Zalewskiego był bezradny. Tym razem Slavia nie oddała inicjatywy i w 66 minucie składną akcję swojej drużyny zakończył celnym strzałem wprowadzony na boisko w drugiej połowie Dawid Maciaszczyk. Dwubramkowe prowadzenie nie uśpiło podopiecznych Jarosława Zajdla i gospodarze nadal stwarzali okazję bramkowe. W 69 minucie Bruś, zatrzymał Kamila Moritza, a chwilę później uderzenie Marcina Szablickiego minęło słupek bramki Myszkowa. W 77 minucie jedna z nielicznych akcji przyjezdnych zakończyła się zmianą wyniku. Do dośrodkowania na przedpole bramki Strąka najwyżej wyskoczył Rybak i głową zaliczył kontaktowe trafienie. W tym momencie zespół MKS uwierzył, że może pokusić się o korzystny rezultat i zaczął śmielej atakować.W 78 minucie bramkarz Slavii obronił uderzenie z bliska. Podobna sytuacja miała miejsce 3 minuty później, kiedy to Tomasz Strąk sparował piłkę na rzut rożny. W 88 minucie piłkę meczową mieli Dawid Maciaszczyk i Jacek Wujec, jednak ich strzały z bliska blokowali obrońcy rywali. Nie wykorzystane sytuację lubią się mścić i stało się. Bardzo dobrze prowadzący zawody pan Sławomir Smaczny podyktował rzut wolny dla gości w odległości około 30 metrów od bramki rudzkiej drużyny. Czas wskazywał 90 minutę….Do piłki podszedł Piotr Andrzejewski i kapitalnym uderzeniem doprowadził do remisu. Chwilę później ten sam zawodnik huknął w kierunku bramki Strąka, lecz na szczęście dla miejscowych ich bramkarz popisał się udaną interwencją.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył to dramatyczne spotkanie. Remis jest zapewne niedosytem dla gospodarzy, którzy przez większą cześć drugiej połowy kontrolowali przebieg tego pojedynku. Slavia drugi mecz z rzędu traci gola w 90 minucie, więc trzeba jak najszybciej wyciągnąć z tego wnioski i powalczyć w sobotę o komplet punktów, bo piłkarzy Jarosława Zajdla na pewno stać jest na dobry rezultat w Radzionkowie

KS Slavia – MKS Myszków 3;3 (1:1)

bramki Kamil Moritz 4 min, Kamil Zalewski 58 min, Dawid Maciaszczyk 68 min

Slavia: Strąk – Szblicki, Szpoton, Met, Dryk, Drapała Wujec, Maciejewski, Korzeniowski, Zalewski, Moritz