Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Slavia musi czekać
W ostatnim swoim meczu IV Ligi Śląskiej rudzka Slavia pokonała nie bez trudu rezerwy GKS Katowice.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla miejscowych. Już w 3 minucie najlepszy tego dnia na boisku Marcin Met pokonał bramkarza rywali. Niestety kolejny już raz gospodarze nie poszli za ciosem i pojedynek się wyrównał. Młodzi zawodnicy z Katowic nie mieli za bardzo pomysłu na sforsowanie obrony Slavii, lecz sami tez nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. W 18 minucie Strąk chyba niepotrzebnie sfaulował rywala i bardzo dobrze prowadzący to spotkanie Rafał Rokosz wskazał na 11 metr i po chwili było 1:1. Odpowiedź Rudzian mogła być błyskawiczna, jednak Met trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a dobitkę Wujca obronił bramkarz. Doświadczony zawodnik Slavii nie pomylił się już jednak kilka minut później i uderzeniem z kilkunastu metrów po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W tej części spotkania bramki już nie padły, ale gospodarze ponieśli spora stratę, ponieważ plac gry musiał opuścić kontuzjowany Kamil Moritz. Trudno określić jak poważny jest uraz rudzkiego napastnika.

Po zmianie stron piłkarze Jarosława Zajdla zaczęli osiągać coraz większą przewagę, lecz w 52 minucie piłka wpadła do bramki Straką. Na szczęście dla miejscowych asystent zasygnalizował spalonego. Slavia atakowała, jednak Rejmanowski, Met oraz Maciaszczyk nie potrafili pokonać bramkarza GKS.

W 81 minucie swoje umiejętności pokazał Strąk odbijając piłkę na rzut rożny. 7 minut później hat-tricka mógł skompletować Marcin Met, lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce, podobnie było kilkanaście sekund później pod bramką gospodarzy. Były to ostatnie w tym spotkaniu sytuację bramkowe i miejscowi zainkasowali 3 punkty. Niestety wygrana ta nie zmieniła sytuacji Rudzian w tabeli. Slavia zakończyła rozgrywki na 14 miejscu w tabeli i jej los zależy od Unii Turza Śląska, która walczy o utrzymanie w III lidze. W przypadku degradacji Unii, zespół z Rudy Śląskiej będzie musiał opuścić IV ligę. Jeśli jednak zespół z Turzy Śląskiej zachowa status trzecioligowca, Slavia zagra baraż o pozostanie na obecnym szczeblu rozgrywkowym z 14 zespołem II grupy, Spójnią Landek. Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy 17 czerwca, wtedy to rozgrywki zakończy III liga

Dodane przez kier dnia 15.06.2017 11:170 Komentarzy