Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Przegrana z Szombierkami
Slavia: Strąk -Korzeniowski, Szpoton, Dryk, Puschhaus, Drapała, Lach, Kwasniewski, Wujec, Moritz, Zalewski

W niedzielę swój mecz rozgrywała rudzka Slavia. Przeciwnik zza miedzy, Szombierki Bytom okazał się za mocny dla piłkarzy Jarosława Zajdla i rudzianie ponownie z wyjazdu nie przywieźli żadnej zdobyczy. Zaczyna niepokoić gra gości. Można przegrać, ale pozostawić dobre wrażenie. Tego dnia nie było ani gry, ani wyniku. Do przerwy Slavia zawdzięcza czyste konto dobrze broniącemu Tomaszowi Strąkowi, który tego dnia był najlepszym piłkarzem przyjezdnych. Niestety zaraz po przerwie Szombierki za sprawą Cieszyńskiego wyszły na prowadzenie. Wynik ten nie zmienił obrazu gry. Na boisku nadal dominowali gospodarze, pieczętując swoją wygraną w ostatnich minutach pojedynku. Dwie bramki Jacka Jarnota dały Bytomianom pewną wygraną 3:0. Sytuacja Slavi staje się coraz trudniejsza. Jeżeli Rudzianie chcą uniknąć degradacji, muszą w kolejnych spotkaniach zagrać dużo lepiej, a przede wszystkim zainkasować w nich komplet punktów.

Kolejny mecz w środę o godzinie 18.00 na boisku Slavii. Przeciwnikiem będzie RKS Grodziec

Klątwa meczów wyjazdowych.
W obecnym sezonie rozrywkowym drużyna Slavii Ruda Śląska nie może znaleźć recepty na zwycięstwo w wyjazdowych meczach. W sobotnim spotkaniu z Piastem II Gliwice zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Slavia: Strąk – Drapała, Szablicki, Dryk, Puschhaus, Maciejewski, Kwasniewski, Wujec, Korzeniowski, Moritz, Zalewski

W Środę 10 Maja Slavia nie rozgrywa swojego meczu - drużyna Nadwiślan Góra nie przystąpiła do drugiej części sezonu

Kolejny mecz w niedzielę ponownie na wyjeździe w Bytomiu z tamtejszymi Szombierkami

07.05.2017
Slavia 3:1 SZKOŁA MISTRZ. SPORT. II RUDA ŚL.

Kolejny mecz odowłany!
Wydział Gier Śląskiego ZPN-u w ostatnich dniach dostawał dużo sygnałów z klubów, że z powodu dużych opadów deszczu boiska są niezdatne do gry. Z tego powodu postanowiono odwołać weekendowe mecze grup 1 i 2 IV lig (na 24 maja), a także grup 1, 2, 3 i 4 ZINA klasy okręgowej (na 31 maja). Terminy pozostałych spotkań zostaną ustalone na posiedzeniu Wydziału Gier Śląskiego ZPN-u 4 maja.

Dodane przez kier dnia 29.04.2017 10:0666 Komentarzy
Dalej bez zwycięstwa na wyjeździe...
Drużyna Slavii Ruda Śląska wybrała się do Tychów z nadziejami na odniesienie pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Wiadomo było, że gospodarze zagrają wzmocnieni piłkarzami pierwszego zespołu, dlatego mecz zapowiadał się emocjonująco i taki też był. Goście powoli wchodzili w ten pojedynek, gdy nie wiadomo z jakiego powodu sędzia dopatrzył się przewinienia rudzkiego zawodnika we własnym polu karnym i wskazał na 11 metr. Sytuacja co najmniej kontrowersyjna, ponieważ rzekomo faulowany zawodnik dodatkowo znajdował się na pozycji spalonej. Arbiter swojej decyzji nie zmienił i Tyski Sport od 20 minuty prowadził 1:0, a karnego na bramkę zamienił Górkiewicz. Slavia nie otrząsnęła się jeszcze po tym wydarzeniu i przegrywała już 2:0, a celnym trafieniem popisał się Dawid Błanik. Trener Jarosław Zajdel mocno mobilizował swoich zawodników, którzy za sprawą Jacka Wujca złapali kontakt z przeciwnikiem. Gol ten padł po strzale głową kapitana Rudzian. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy do przerwy dawało nadzieję gościom na dobry wynik. Zaraz po zmianie stron w 48 minucie Kamil Zalewski (na zdjęciu) po sprytnie rozegranym rzucie wolnym wyrównał i spotkanie rozpoczęło się od początku. Niestety 6 minut później było już 3:2. Chwila nieuwagi obrońców Slavii i Marcin Musiolik pokonał Tomasza Strąka. Znów trzeba było gonić wynik. Z każdą chwilą rosła przewaga przyjezdnych, lecz dopiero w 86 minucie udało się po raz drugi Zalewskiemu zmusić do kapitulacji Zacharskiego. W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, których po uderzeniu Marcina Meta w sobie tylko znany sposób uratował bramkarz.

„Remis wywalczony w takich okolicznościach trzeba szanować, ale pozostaje niedosyt” – powiedział po zakończeniu spotkania drugi trener Slavii – Jacek Dudka.

Tyski Sport II Tychy – Slavia Ruda Śląska 3:3 (2:1)

bramki: Kamil Zalewski – 2, Jacek Wujec

Slavia: Strąk – Drapała (od 60 min. Maciejewski), Met, Szpoton, Dryk, Puschaus (od 60 min. Kwaśniewski, M.Rejmanowski (od 82 min. Maciaszczyk ), Szablicki, Wujec, Moritz, Zalewski

Poniedziałek 24-04-17 2017 rocznik 2006 Slavia 5 - 2 MKS Pogoń Ruda Śląska
Bramki:Darek Smolarz x2, Paweł Beker x 2 ,Szymon Choruży

Niedziela 23-04-2017, rocznik 2005 KS LECHIA 06 MYSŁOWICE 0 - 2 Slavia

Sobota 22-04-2017, rocznik 2004 MKS Pogoń Ruda Śląska 2 - 0 Slavia.

Sobota 22-04-2017, rocznik 2003 Ruch Chorzów SA 1 - 3 Slavia
Bramki: Toś, Górka, Chrobok

Dodane przez kier dnia 24.04.2017 21:5866 Komentarzy
Remis w meczu wyjazdowym
W Wielką Sobotę Slavia rozgrywała mecz na trudnym terenie w Poraju. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 1:1.

Skład:
Strąk – Dryk, Szpoton, Met, Korzeniowski, Szablicki, Wujec, Drapała, Rejmanowski M., Zalewski, Moritz
Bramka: Rejmanowski M.

Relację z całego meczu udostępnia "Media Fon"

Kolejny Mecz na własnym boisku w Środę z RKS Grodziec

Mecz odwołany!!

Kolejny Mecz w niedzielę 23.04 z Rezerwami GKS Tychy!

Dodane przez kier dnia 18.04.2017 14:180 Komentarzy
Ważne zwycięstwo Slavii!
Obserwując poczynania rudzkiej Slavii na własnym boisku w rundzie wiosennej, można odnieść ważenie, że ulica Sosinki jest mało gościnna dla swoich gości. Przekonały się o tym również rezerwy Ruchu Chorzów, które w sobotnie popołudnie stanęły na przeciwko drużyny Jarosława Zajdla.

W pierwszych 10 minutach meczu lepsze wrażenie sprawiali goście, w składzie których wystąpili Paweł Oleksy i Przemysław Bargiel. Ruch opanował środek boiska i zepchnął miejscowych do obrony. Jednak z tej przewagi nic nie wynikało. Slavia broniła się mądrze i szukała odpowiedniego momentu, żeby skontrować rywala. W 12 minucie przyjezdnych postraszył po raz pierwszy Kamil Moritz otrzymując doskonałe prostopadłe podanie. To był pierwszy sygnał ostrzegawczy dla Ruchu. Trzy minuty później było już 1:0. Kolejna świetna piłka do Moritza, który wypatrzył Kamila Zalewskiego, a ten ostatni skierował piłkę do pustej bramki. Goście starali się odpowiedzieć, ale bardzo dobrze tego dnia grała defensywa Rudzian. W 29 minucie doszło do ogromnego zamieszania w polu karnym „niebieskich”, największym sprytem wykazał się Moritz i było 2:0. Slavia na tym nie zamierzała poprzestać. Minutę później Tomasz Szpoton z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i można powiedzieć, ze było już po meczu.Jeżeli Ruch miał jeszcze jakiekolwiek nadzieję, że po przerwie odrobi starty to rozwiał je w 48 minucie Kamil Moritz zdobywając czwartego gola dla swojej drużyny. Od tego momentu Slavia oddała inicjatywę gościom, próbując od czasu do czasu kontrować. Ruch miał swoje okazje, ale mieli je również Rudzianie. W 81 minucie w swoim pierwszym kontakcie z piłką Dawid Maciaszczyk pokonał bramkarza rywali. Aczkolwiek nie było to ostatnie słowo miejscowych. Trzy minuty do końca spotkania Kamil Zalewski zdobył swoją drugą bramkę w meczu, jednocześnie ustalając wynik spotkania na 6:0.

Gospodarzom naprawdę należą się słowa uznania. Wysoka wygrana nie przyszła łatwo, Ruch szczególnie na początku meczu był groźny, jednak siła ofensywy Slavii jest ogromna. Drużyna Jarosława Zajdla z łatwością stwarza sobie sytuację bramkowe, a co najważniejsze większość wykorzystuje.

Slavia Ruda Śląska – Ruch II Chorzów 6:0 (3:0)

Bramki: Zalewski (16', 87'), Moritz (29', 48'), Szpoton (30'), Maciaszczyk (81')

Bramki z meczu:

Slavia: Kęmpny – Szablicki, Dryk, Met, Wujec, Korzeniowski, Zalewski, Rejmanowski, Moritz, Drapała, Szpoton
Na zmiany weszli: Maciejewski, Maciaszczyk, Puschaus
Trener Jarosław Zajdel

Wtorek 04-04-17 2017 rocznik 2007 Slavia 14 - 5 Pogoń Ruda Śląska
Powołani: Igor Surma
Kamil Świątek, Fabian Mikołajczak, Maks Gonciarz, Kacper Blachucik, Michał Krajewski, Paweł Beker, Darek Smolarz,, Dominik Miler, Jakub Tadej
Bramki:Darek Smolarz x6, Paweł Beker x 5,Kacper Blachucik, Fabian Mikołajczak, Maks Gonciarz

Poniedziałek 03-04-17 2017 rocznik 2006 Slavia 6 - 10 Stadion Śląski
Powołani: Paweł Gola, Szymon Choruży, Piotr Pąk, Michał Krajewski, Paweł Wardas, Denis Kopia ,Darek Smolarz, Paweł Beker, Sebastian Trutwin, Michał Kamczyk, Mateusz Jodłowski.
Bramki: Szymon Choruży, Piotr Pąk, Paweł Wardas, Michał Krajewski, Darek Smolarz x2

Sobota 08-04-2017, rocznik 2005 Slavia 0 - 3 Ruch Chorzów.
Powołani: Gola, Hansla, Blotko, Piłat,Kosik, Nowak, Iwaniak, Drabek, Żołdak, Dembkowski, Sładkowski, Kospian, Starzynski, Pąk

Niedziela 09-04-2017, rocznik 2004 Slavia 1 - 7 GKS II Katowice.
Skład: Witor - Horst, Szulik, Dragon - Wylitek, Głowiński, Borkowski, Skotnicki - Kordyjak

Sobota 08-04-2017, rocznik 2003 Slavia 3 - 0 MKS Siemianowiczanka.
Skład: Wieszała - Kuczka, Kurcius, Przybylski, Grymel - Chrobok, Górka, Karczyński, Szczygieł, Michna - Skut.
(Grali rówież: Toś, Kamzela, Sztrecker, Świerczyna)
Bramki: Toś, Karczyński, Skut

Dodane przez kier dnia 10.04.2017 10:160 Komentarzy
Slavia nie do zatrzymania na własnym boisku!
„Stale podnosimy swój poziom gry, z meczu na mecz powinno być jeszcze lepiej. Potrzebna nam będzie większa pewność siebie w meczach wyjazdowych, choćby taka jak w dniu dzisiejszym” – powiedział po meczu trener Slavii Ruda Śląska, Jarosław Zajdel.

Trzeba od razu powiedzieć, że gospodarze w sobotnie popołudnie nie dali najmniejszych szans swoim rywalom i rozgromili KS Panki 5:0, prowadząc do przerwy 2:0. Początek spotkania pokazał, że goście nie przyjechali się tylko bronić do Rudy Śląskiej. Na murawie trwała walka o dominację w środku pola. Drużyny nie stwarzały klarownych sytuacji bramkowych. Choć zaraz na początku spotkania Zalewski wykorzystał błąd przeciwnika i został nieprawidłowo powstrzymany tuż przed polem karnym przyjezdnych. Z rzutu wolnego jednak bramka nie padła. W 25 minucie Kamil Moritz znalazł się z piłką w okolicach 16 metra od bramki przeciwnika i płaskim strzałem dał gospodarzom prowadzenie. Goście w tej części gry raz poważnie zagrozili Slavii, trafiając piłką w słupek. Gdy wydawało się, że wynik 1:0 utrzyma się do przerwy, świetną akcję przeprowadził strzelec bramki Moritz, a bramkarz rywala nieprzepisowo zatrzymał rudzkiego napastnika i sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jacek Wujec. Dwubramkowe prowadzenie nieco uśpiło miejscowych i kilka minut po wznowieniu drugiej części spotkania w zupełnie niegroźnej sytuacji jeden z obrońców Slavii sfaulował napastnika Panek w polu karnym i goście stanęli przed szansą na kontaktową bramkę. Na nieszczęście dla podopiecznych Michała Skowrona, Tomasz Strąk obronił strzał przeciwnika oraz dobitkę z bliskiej odległości. Sytuacja ta zmobilizowała Rudzian, którzy już po kilku minutach za sprawą Kamila Zalewskiego (na zdjęciu) zdobyli trzecią bramkę. Od tego momentu Slavia kontrolowała całkowicie przebieg gry, próbując raz za razem zagrozić bramkarzowi rywala. Trener Jarosław Zajdel zaczął dokonywać zmian, boisko opuścił super duet napastników Zalewski i Moritz. W 90 minucie na indywidualną akcję zdecydował się rezerwowy Lach i było 4:0 dla gospodarzy, a taki wynik typował II trener miejscowych Jacek Dudka. Jak się jednak okazało nie był to poprawnie wytypowany rezultat, ponieważ w doliczonym czasie gry Maciaszczyk po raz piąty pokonał bramkarza gości.

Za tydzień do Rudy Ślaskiej przyjeżdżają rezerwy chorzowskiego Ruchu

KS Slavia Ruda Śląska – KS Panki 5:0 (2:0)

bramki: Moritz, Wujec, Zalewski, Lach, Maciaszczyk

Skład: Strąk – Szablicki, Dryk, Szpoton, Wujec, Korzeniowski, Maciejewski, Drapała, Rejmanowski, Zalewski, Moritz

Na zmiany weszli: Maciaszczyk, Lach, Rejmanowski T.

Poniedziałek 27-03-2017, rocznik 2006 Slavia 5 - 3 Sparta Katowice
Powołani: Paweł Gola
Szymon Choruży, Paweł Wardas, Denis Kopia, Michał Krajewski, Kamil Świątek, Darek Smolarz, Paweł Beker, Sebastian Trutwin, Michał Kamczyk
Bramki: Darek Smolarz x4, Sebastian Trutwin

Sobota 01-04-2017, rocznik 2004 Slavia 0 - 3 GTV Stadion Chorzów.

Sobota 01-04-2017, rocznik 2005 Slavia 1 - 4 GKS GIEKSA.
Powołani: Gola, Hansla, Piątek, Blotko, Piłat, Iwaniak, Drabek, Sładkowski ,Kosik, Pąk, Kospian, Nowak,
Bramka: Kospian Dominik

Niedziela 02-04-2017, rocznik 2003 Slavia 0 - 1 AKS Mikołów.
Skład: Wieszała - Przybylski, Kurcius, Szczygieł, Grymel - Chrobok, Górka, Karczyński, Sobiegala, Fityka - Skut.
(Grali rówież: Toś, Kamzela, Sztrecker, Michna, Kuczka)

Dodane przez kier dnia 03.04.2017 12:010 Komentarzy
Weekendowe wyniki
Slavia Ruda Śląska niestety przegrała w sobotnim pojedynku z Wartą Zawiercie 0:2.

Skład:

Dumin - Korzeniowski, Met, Wujec, Dryk - Szablicki, Maciejewski, Drapała, Rejmanowski T., Rejmanowski M., Zalewski.

Na prowadzenie Warta wyszła już w 17 minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Filip Wiśniewski. W 68 minucie było już 2:0. Tym razem bramkarza rywali pokonał Rafał Nowak.

Warta Zawiercie - Slavia Ruda Śląska 2:0 (1:0)

Kolejnym przeciwnikiem będzie zespół KS Panki
Mecz odbędzie się w Rudzie Śląskiej przy ulicy Sosinki 1.
Godz. 16.00

Serdecznie Zapraszamy!

Sobota, rocznik 2003 Slavia 8 - 0 Urania Ruda Śląska.
Skład:
Wieszała - Przybylski, Kurcius, Szczygieł, Grymel - Chrobok, Górka, Karczyński, Sobiegala, Fityka - Toś.
(Grali rówież: Skut, Kamzela, Sztrecker, Michna, Kuczka)
5' 0:1 Chrobok asysta Grymel
8' 0:2 Sobiegala asysta Fityka
14' 0:3 Toś asysta (brak)
16' 0:4 Sobiegala asysta Chrobok
24' 0:5 Górka asysta Skut
35' 0:6 Skut asysta Sobiegala
40' 0:7 Toś asysta Chrobok
42' 0:8 Toś asysta Górka

Sobota, rocznik 2006 Slavia 2 - 6 LKS Unia Kosztowy.
Grali:
Gola, Hansla, Piłat, Nowak, Iwaniak, Pąk, Dembkowski, Sładkowski, Piątek, Drabek, Blotko, Starzyński, Kospian, Żołdak
Bramki:
Iwaniak
Pąk

Niedziela rocznik 2004 Slavia 1 - 4 Siemianowice Śląskie.
Skład:
Witor - Szulik, Liszewski, Dragon - Niemczyk, Horst, Borkowski, Skotnicki - Skut
(Grali rówież: Wylitek, Blachucik)
Bramka:
Skotnicki

Dodane przez kier dnia 27.03.2017 12:420 Komentarzy
Strona 2 z 100 < 1 2 3 4 5 > >>
sklepik
W Klubie są do nabycia proporczyki oraz znaczki z okazji jubileuszu 95-cio lecia

Info
Urząd Miasta Ruda Śląska na rok 2017 przekazał dotację w kwocie 145 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie seniorów, 61 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie dzieci, 75 000zł na utrzymanie bazy.