Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Slavia Ruda Śląska 4-2 Unia Książenice (1-0)
Do Rudy przyjechała ekipa Unii Książenice, która jeszcze nie zaznała goryczy porażki. Od początku meczu goście starali się potwierdzać swoją wysoką pozycję w tabeli i nie dali się zepchnąć do defensywy gospodarzom.
Slavia próbowała przedostać się pod bramkę rywala skrzydłami, jednak brakowało dokładności przy dośrodkowaniach. To właśnie piłkarze Unii oddali w 4 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę Strąka, który jednak minimalnie minął cel. Minuty upływały, a Slavia nie potrafiła zagrozić broniącemu Niemcowi. W 26 minucie kibice w końcu doczekali się pierwszej sytuacji bramkowej, która od razu dała miejscowym prowadzenie. Korzeniowski dośrodkował z lewej strony, piłka trafiła do Maciaszczyka, który z kilku metrów wpakował ją do siatki. Pomimo prowadzenia gospodarzom wcale nie grało się łatwiej. W 31 minucie goście pierwszy raz celnie uderzyli w światło bramki Strąka, jednak ten poradził sobie bez problemu. 4 minuty później powinno być 1:1. Na szczęście dla Rudzian piłkę zmierzającą do bramki głową wybił Szpoton. W 38 minucie jeszcze Moritz próbował z dystansu, ale wynik nie uległ zmianie. Pierwsza część meczu nie była porywającym widowiskiem, za to drugie 45 minut zachwyciło zebranych przy Sosinki kibiców. Pomiędzy 50, a 65 minutą trwała istna wymiana ciosów. Strąk obronił w sytuacji sam na sam z rywalem, w odpowiedzi Kamil Moritz został nieprzepisowo zatrzymany na 20 metrze, a chwilę później piłka przeszła minimalnie obok słupka gospodarzy. W 61 minucie byliśmy świadkami bramki z serii „stadiony świata”. Marcin Rejmanowski pociągnął z piłką w okolice 25 metra i huknął w samo okienko bramki Niemca. Gol rzadkiej urody i Slavia prowadziła 2:0. Unia nie zamierzała się jednak poddać i po świetnej kontrze w 65 minucie Suchiński pokonał Strąka. Przyjezdni poczuli, że mogą pokusić się o zdobycze w Rudzie i zaczęli grać bardzo agresywnie. Niestety wiele ataków kończyło się na nogach Rudzian. Sędzia zmuszony był kilkukrotnie wyciągnąć żółte kartoniki. Slavia przetrwała ten okres gry bez kontuzji i w przeciągu dwóch minut rozstrzygnęła losy spotkania. W 75 minucie po kolejnym faulu gości, z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Rejamanowski, a Jacek Wujec, głową zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Jeszcze miejscowi kibice nie przestali się cieszyć, a solową akcję przeprowadził Kamil Moritz i ładnym strzałem przypieczętował piąte zwycięstwo z rzędu Slavii. W 81 minucie wprowadzony Puschaus zachował się nieodpowiedzialnie i musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 92 minucie podczas interwencji na 15 metrze od własnej bramki Tomasz Strąk sfaulował rywala i sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Kośmidra. Po tej bramce spotkanie zostało zakończone i gospodarze mogli się cieszyć z pięknej serii zwycięstw

Slavia Ruda Śląska – Unia Książenice 4:2 (1:0)

Bramki; Maciaszczyk 26′, Rejmanowski 61, Wujec 75′, Moritz 77′

Slavia: Strąk – Skorupa, Met, Szpoton, Ostrowski, Korzeniowski, Wujec, Maciaszczyk, Zmitrowicz, M. Rejmanowski, Moritz

Na zmiany weszli: Puschaus, Lach, Strzempek, Jamrozy

Trener Jarosław Zajdel

Dodane przez pajlot dnia 11.09.2017 19:510 Komentarzy
SLAVIA NIE ZWALNIA
Czwarte kolejne zwycięstwo odniosła rudzka Slavia w rozgrywkach Klasy Okręgowej grupy II. Tym razem w wyjazdowym pojedynku zespół Jarosława Zajdla pokonał ŁTS Łabędy 2:0, do przerwy bezbramkowo remisując.
Goście od początku spotkania dominowali na placu gry. Pierwsze 30 minut to zdecydowane ataki przyjezdnych, a bliscy zdobycia gola byli Moritz i Maciaszczyk. Po dwóch kwadransach pojedynek się nie co wyrównał, ale gospodarze nie zagrozili bramce Strąka.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gości. Indywidualną akcję Moritza zakończył celny strzałem Maciaszczyk i było 1:0. Bramka nie zmieniła obrazu gry. Nadal to Slavia przeważała, jednak brakowało dokładności w polu karnym Gliwiczan. W 72 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcin Rejmanowski,. jego strzał obronił bramkarz rywala, lecz był bezradny wobec dobitki wprowadzonego na boisko Puschausa. Do końca meczu Rudzianie kontrolowali grę i nie dopuścili gospodarzy do sytuacji strzeleckich. Tym samym Slavia wywiozła cenne punkty z Łabęd umacniając się na szczycie tabeli.

Po meczu II trener Slavii Jacek Dudka podkreślił, że wygrał zespół zdecydowanie lepszy, który kontrolował przebieg spotkania przez pełne 90 minut, przewyższając rywala nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale również dojrzałością gry

ŁTS Łabędy – Slavia Ruda Śląska 0:2 (0:0)
Bramki: Maciaszczyk 49′ i Puschaus 72′
Slavia: Strąk – Korzeniowski, Zmitrowicz, Szpoton, Ostrowski, Skorupa, Wujec, M. Rejmanowski, Maciaszczyk, Moritz, Strzempek
Na zmiany weszli: Lach, Puschaus,, Badura, Jamrozy

Dodane przez pajlot dnia 04.09.2017 15:370 Komentarzy
Slavia Ruda Śląska 4-0 Jedność 32 Przyszowice (2-0)
W sobotę błysnęła Slavia w pojedynku z Jednością Przyszowice. Przez 90 minut Rudzianie nadawali ton wydarzeniom na boisku i pewnie ograli rywala.
Strzelanie rozpoczął już w 11 minucie młody Strzempek, który doskonale wkomponował się do zespołu i był cichym bohaterem meczu. W 19 minucie napastnik gospodarzy doskonale wypatrzył Kamila Moritza i było 2:0. Slavia nie zwalniała i stwarzała kolejne sytuację bramkowe. Jednak zabrakło szczęścia Moritzowi, Strzempkowi i Rejmanowskiemu.

Do przerwy wynik się nie zmienił. Drugie 45 minut rozpoczęło się od ponownych ataków Slavii. W przeciągu 10 minut gospodarze trzykrotnie mogli pokusić się o trzecią bramkę, lecz podobnie jak w pierwszej połowie pudłowali. W 57 minucie akcja duetu Strzempek – Moritz zakończyła się celnym strzałem i gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:0. W tym momencie trener Zajdel zaczął wprowadzać zmienników. Na boisko weszli Puschaus, Lach, Jamrozy i Tomasz Rejmanowski. Nie przeszkodziło to w zdobyciu czwartej bramki. W 85 minucie wprowadzeni na boisko Puschaus i Lach rozmontowali obronę gości i ten ostatni ustalił wynik meczu.
Goście mogli pokusić się o jedną bramkę, lecz w 80 minucie piłka wylądowała na poprzeczce bramki Strąka.
Tak więc Rudzianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i kibice Slavii mają nadzieję, że ten marsz zakończy się awansem do IV Ligi

Slavia Ruda Śląska – Jedność 32 Przyszowice 4:0 (2:0)

Bramki: Moritz – 2 (19′ i 57′), Strzempek (11′) i Lach (85′)

Slavia: Strąk – Korzeniowski, Met, Wujec, Ostrowski, Skorupa, Wujec, M. Rejmanowski, Maciaszczyk, Moritz, Strzempek

Na zmiany weszli: Lach, Puschaus, T Rejmanowski, Jamrozy

Trener: Jarosław Zajdel

Dodane przez pajlot dnia 27.08.2017 16:5517 Komentarzy
Cenne punkty Slavii
Slavia Ruda Śląska odniosła pewne zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku w Zbrosławicach. Wygrana cieszy, tym bardziej, że rywale aspirują do awansu na czwartoligowe boiska, a dodatkowo Rudzianie zagrali bez kontuzjowanych Wujca i Meta oraz Drapały, który ze względów zawodowych nie mógł wybiec na boisko.

Nie przejmując się skalą trudności tego pojedynku, goście od początku pokazali, kto będzie rządził na murawie. Szybkie dwie bramki zdobyte przez Szpotona i Rejmanowskiego, ustawiły przebieg spotkania. Gospodarze starali się grać bardzo twardo często na pograniczu gry brutalnej, jednak Rudzianie nie ulegli tej presji i jeszcze przed przerwą powinni prowadzić 3:0, lecz Kamil Moritz nie wykorzystał świetnej sytuacji.

Druga połowa rozpoczęła się nie najlepiej dla Slavii. Piłkarze Dramy po uderzeniu z rzutu wolnego uzyskali kontaktową bramkę, co mogło zapowiadać duże emocje. Nic z tego.W odpowiedzi Moritz zrehabilitował się za pudło z pierwszej połowy i pokonał miejscowego bramkarza. Po tej bramce Slavia całkowicie przejęła kontrole nad przebiegiem gry i mogła pokusić się o kolejne gole. Niestety uderzenie Maciaszczyka wylądowało na poprzeczce. W 80 minucie ponownie Kamil Moritz wpisał się na listę strzelców i można było dopisywać trzy punkty do dorobku rudzkiego zespołu. Gospodarze co prawda odpowiedzieli szybko drugim trafieniem, ale na więcej piłkarze Jarosława Zajdla nie pozwolili.

Jak powiedział II trener Slavii Jacek Dudka „zawodnicy zrealizowali założenia taktyczne w 100% i każdy z nich pozostawił sporo zdrowia na boisku. Cieszy, że zmiennicy nie zawiedli i dali czytelny sygnał, że mocno pukają do wyjściowej 11”

Drama Zbrosławice – Slavia Ruda Śląska 2:4 (0:2)
Bramki: Moritz -2, Szpoton, M. Rejmanowski
Slavia: Strąk – Rejmanowski T, Szpoton, Zmitrowicz, Korzeniowski, Maciaszczyk, Skorupa, Ostrowski, Rejmanowski M, Moritz, Strzempek

Na zmiany weszli: Lach, Jamrozy

Kolejny mecz odbędzie się już w najbliższą sobote o godz.11:00 a rywalem naszej drużyny będzie Jedność 32 Przyszowice.

Wszyscy na Slavie!

Dodane przez pajlot dnia 21.08.2017 21:5317 Komentarzy
Pierwsze punkty w lidze okręgowej
Zwycięstwem 2:1 nad MKS Zaborze zainaugurowała rozgrywki w „okręgówce” Slavia Ruda Śląska. Jeszcze wczoraj wieczorem Rudzianie żyli nadzieją na grę w IV lidze, a dziś już musieli rozegrać spotkanie w Klasie Okręgowej.

Rozmiary zwycięstwa są nie co mylące, ponieważ przez 90 minut miażdżącą przewagę mieli gospodarze, którzy seryjnie marnowali doskonałe sytuację bramkowe. Już w 6 minucie piłkę głową zgrał Tomasz Szpoton, a z bliska bramkarza gości pokonał Jacek Wujec. W kolejnych minutach miejscowi stwarzali okazję na podwyższenie wyniku, lecz piłka albo lądowała na słupku bramki, albo mijała cel. Taki obraz gry towarzyszył kibicom do 84 minuty, kiedy to sędzia podyktował rzut karny, dla Slavii, za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców. Pewnym egzekutorem okazał się Szpoton podwyższając wynik spotkania na 2:0. Kiedy wydawało się, że nic już nie może w tym pojedynku się zmienić, jedna z kontr gości zakończyła się przewinieniem Drapały we własnym polu karnym i goście w doliczonym czasie gry strzelili honorowego gola . Tak więc pierwszy mecz Slavii po 14 latach przerwy w Klasie Okręgowej zakończył się ich zasłużonym zwycięstwem.

Slavia Ruda Śląska – MKS Zaborze 2:1 (1:0)

bramki: Jacek Wujec i Tomasz Szpoton

Slavia: Strąk – Ostrowski, Szpoton, Drapała, Korzeniowski, Maciaszczyk, Wujec, Skorupa, Rejmanowski M, Moritz, Strzempek

Na zmiany weszli: Lach, Jamrozy, Noga

Kolejny mecz odbędzie się w następną sobotę na wyjeździe, a przeciwnikiem Slavii będzie Drama Zbrosławice

Dodane przez kier dnia 14.08.2017 09:0517 Komentarzy
Co z tą Slavia?
W środę oficjalne pismo o rezygnację z gry w IV lidze złożył zarząd Concordii Knurów. Biorąc pod uwagę, że w podobnych przypadkach dotyczących wycofania drużyn z rozgrywek Klasy Okręgowej, działacze katowickiej centrali, zapraszali do poszczególnych grup zeszłorocznych spadkowiczów (min. MKS Pogoń Ruda Śląska za Ruch II Chorzów), liczono, że i w tym przypadku w miejsce Knurowian zajmie przegrany z baraży o utrzymanie w IV lidze, czyli Slavia. Nic z tego, Prezydium ŚZPN stanęło murem i bez żadnych argumentów sprzeciwiło się prośbie Prezesa Dariusza Dobiecha, więc Slavia będzie rywalizować w II grupie „okręgówki”. Biorąc pod uwagę regulamin i ducha gry decyzja ta jest co najmniej nie zrozumiała, tym bardziej, że wcześniej ci sami działacze, zezwolili na udział w grze IV ligi drużynie Bytomski Sport, będącej zupełnie nowym tworem, który rzekomo miał zastąpić zdegradowaną borykają się z problemami finansowymi Polonie Bytom. Utrzymanie Rudzian w tej klasie rozgrywek nie niosło by za sobą żadnych zmian organizacyjnych. Wystarczyło do terminarza wpisać nazwę Slavii w miejsce Concordii. Niestety Rudzianie nie wywodzą się z Podokręgu Tychy, Zabrze czy Bytom, mających swoich przedstawicieli w Prezydium i nie mieli silnego zdecydowanego poparcia podczas dyskusji dotyczącej dalszych ich losów. Znów chyba zadziałała geografia piłkarska, a nie racjonalne podjęcie wydawało by się prostej decyzji. Szkoda szansy, trzeba po prostu podciągnąć rękawy i podjąć walkę o sportowy powrót na wyższy szczebel rozgrywek.

Jest nam niezmiernie przykro, ponieważ są wokoło Śląskich klubów osoby, które przekładają wygodę nad regulaminy i ducha sportowej rywalizacji.

Dodane przez kier dnia 14.08.2017 09:030 Komentarzy
Liga tuż tuż
Slavia Ruda Śląska po kilku grach kontrolnych już 12 sierpnia rozpocznie ligowe zmagania w Lidze Okręgowej

Pierwszy mecz Rudzianie rozegrają na własnym boisku o godzinie 11.00 a przeciwnikiem będzie beniaminek Ligi Okręgowej MKS Zaborze.

Wszystkich sympatyków serdecznie zapraszamy na stadion przy Sosinki 1.

Wyniki gier kontrolnych przed sezonem :

AKS Mikołów 4-0 Slavia Ruda Śląska (3-0)

Urania Ruda Śląska 1-2 Slavia Ruda Śląska (1-0)

Slavia Ruda Śląska 0-0 KS Panki (0-0)

Wawel Ruda Śląska 2-4 Slavia Ruda Śląska (1:1)

Slavia Ruda Śląska 0-1 Sparta Lubliniec (0-0)

Dodane przez kier dnia 06.08.2017 13:510 Komentarzy
2 sparingi za nami.

Skład: Kempny - Korzeniowski, Szpoton, Met - Maciaszczyk, Rejmanowski T, Wujec, Zaw Test, Jamrozy - Rejmanowski M, Moritz

Zmiany: Puschhaus, Lach, Drapała, Noga, Zaw Test.

Kolejny sparing zostanie rozegrany w piątek o 18:00 na boisku w Orzeszu. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna KS Panki.

Spójnia Landek - KS Slavia Ruda Śląska 2:0

Slavia Ruda Śląska przegrywa baraże o utrzymanie w 4 lidze...

Dodane przez kier dnia 27.06.2017 23:1519 Komentarzy
Strona 2 z 102 < 1 2 3 4 5 > >>
sklepik
W Klubie są do nabycia proporczyki oraz znaczki z okazji jubileuszu 95-cio lecia

Info
Urząd Miasta Ruda Śląska na rok 2017 przekazał dotację w kwocie 145 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie seniorów, 61 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie dzieci, 75 000zł na utrzymanie bazy.